Bymesterskabet 2019








Ialt


1.Jakob

2        ½

4       2

3


7        2



2. Storm

1       1½

3       2

7        2

4        2




3. David

.4      2

2       0

1

7        ½




4. Pætur

3       0

1       0


2        0


7      0

0


5. Alan

6








6. Søren

5








7. Julius



.2       0

3       1½

1        0

4      2





























1. Frank

2       1

3      0

4






2. John

         0     1

6

               5






3. Kim

4       1

        1      1

               7






4. Annette

        0      3

2

               1






5. Thorkild


7

2






6. Preben

       1       7

              2







7. Ann

6     0

               5

3
























  Så er vi klar til bymesterskabet 2019



              Forsvarende mester er


                 Jørgen Jensen

Spillestedet

Følgende spillere er tilmeldt

 

  • Jens E Hansen TL
  • Mirsad Haurdic
  • Jørgen Jensen
  • Ann Brandstrup
  • Kim Nielsen
  • Preben Grzegorczyk
  • Peter Lindegaard
  • Annette Lillelund
  • Julius Hjørnet
  • Storm Røn
  • Thorkild Hjørnet
  • Frank Perdersen
  • Jens H Pedersen
  • Anders H  Sørensen

 

 

Byturneringen 2019 starter mandag den 14. januar

 

Der er stadig ledige pladser -kom ned i klubben på mandag den 7. januar 2019 for at tilmelde dig eller kontakt formanden telefonisk/pr e-mail

 

 

 

 Der spiles efter samme regler som i klubmesterskabet               

 

 

 

I årets mesterskab oprettes en junior klasse

Junior klasse  Der er 25 min. pr spiller/parti og der spilles 2 partier/aften(mod samme modstander)










1.Frank

         ½    2

0       3

        1      4


5       0

6      0



2.John

1       ½

1       6

5       0

½     3





3.Kim

         1    4 

1      1

7       1

2       ½


        1      5

       1     6


4.Annette

3       0

0       7

1       0


6


5     0


5.Thorkild



         1     2

        1      6

        1      1

3       0

       1      4


6.Preben

7      0

2       0


5       0

4

         1     1

3     0


7.Ann

1       6

4      1

0       3






8.NN


















Gruppe B

Der er 100 min. pr spiller/parti

2. omgang med modsatte farver








Ialt

1.Anders

       ½    5

      1     4

5       

3     1

       1     3

4

2.Peter








3.Mirsad

      ½    4

      0      5

4     0

      0      1

1     0

5

½

4.Jørgen

3    ½

1    0

      1      3

5

              5

             1

5.Jens

1     ½

3    1

              1

             4

4

             3

6.NN

5































Gruppe A                Der er  100 min. pr spiller/parti