Holdturneringen


Holdturneringen

  2018/19+19/20

    I årets holdturnering under 7.hovedkreds er der                 

              tilmeldt et hold i A-rækken


       Holdet består af

  1. bræt  Jørgen Jensen
  2. bræt  Jens E Hansen
  3. bræt  Mirsad Haurdic
  4. bræt  Peter Lindegaard


Reserver:

                  Anders H Sørensen

                  Frank S Pedersen

                 Storm Røn

                 Jens Hardy Pedersen

                 




                 


               Kampprogram for A-holdet

 

                                                                                                          Hj - U

Ude                mandag den 29.okt         mod  Skørping 2             ½ - 3½

 

Hjemme         mandag den 12. nov       mod  Aars/Nibe 3         2½ - 1½

 

Ude                 onsdag den 28. nov        mod  Brønderslev2          2 - 2 

 

Ude                 tirsdag den 7. jan           mod Jetsmark3             1½ - 2½

 

Hjemme          mandag den 28. jan       mod  Hjallerup1              3 - 1  

 

Ude                  tirsdag den 26. mar      mod Ålborg6                  1½ - 2½

 

Hjemme          mandag den 11. mar     mod  Ålborg7                    4 - 0




Ovenstående resultater betyder at Frederikshavn1 tager 3.pladsen!!

Kampprogram for A-holdet

     sæson 2019/2020

                                                               

                                                                   Hj -U

Hjemme           mandag den 28. okt         mod  Nr.Sundby 3           3 - 1

Ude                   onsdag  den 13. nov        mod Brønderslev 2         1 - 3

hjemme           mandag  den 25. nov        mod brønderslev 1         ½- 3½


hjemme            mandag den   6. jan         modSkørping 3              1½ - 2½

ude                   tirsdag  den   28.jan         mod Aalborg 6                 1 - 3

hjemme            mandag den  24.feb         mod Aalborg 7                 2 - 2

ude                   mandag den  16.mar        mod Jetsmark 3